kuvia

WHAT IS LEFT – Anni Kristiina 4.11.-26.11.

Jonna Salonen, Leila Tanskanen ja Maiju Heikkilä 7.10.-29.10.

MAALAUKSIA/PAINTINGS – Tuomas Korkalo 9.9.-1.10.2017

NAFNLAUS/ANONYM – Santtu Määttänen 12.8.-3.9.2017

KRIMI GETS CREAMY – Elvire Blanc Briand 15.7.-6.8.2017

ELECTRICITY – Maija Ranka 17.6.-9.7.2017

DECADENCE – Kaija Hinkula ja Mika Kiviniemi 27.5.-11.6.2017

PROTOTYYPPI – Tuukka Teponoja 28.4.-21.5.2017

EI TUNNU MISSÄÄN – Mira Kankaanranta 1.-23.4.2017

KORU KIVIEN JOUKOSSA – Hanna Ryynänen 4.-26.3.2017

TRAGEDIA/TRAGEDY – Henrik Härkönen 4.-26.2.2017

AESTHETICS OF POWER – Jussi Pirttioja 7.-29.1.2017

ALUN LOPPU – Seppo Alanissi 3.-31.12.2016

STILL – Janette Holmström 4.-27.11.2016

KERROKSIA – Ville Lehtinen 8.-31.10.2016

EMPTY PLEASURE – Heikki Humberg 11.9.-2.10.2916

PYÖRÄHDYKSIÄ PIMEÄSSÄ – Enni Vekkeli ja Reeta Suvanto 14.8.-4.9.2016

Krimin croqui 6.8.2016  ja ENDEGRA-meeting 8.-12.8.2016

MYCELIUM – Inka Nordlund 9.-31.7.2016

ELÄINTEN HERRAT – Ole Härmälä 4.6.-3.7.2016

reREADING – Markku Metso ja Hanna Peräkylä 7.-29.5.2016

VIERAITA KRIMILLÄ – Mikko Kallavuo 9.-28.4.2016

OLOTILA – Tapio Mömmö, 5.3.-3.4.2016

Taidekahvila Krimi & Savutulilla-Äijäparkki, 21.2.2016

RAJOILLA – Karkki Mäkelä feat. Lauri Mäkimurto, 6.-28.2.

IÄRJ’ – Jussi Nykänen 9.1.-31.1. 2016

GRAND OPENING – Taidekeskus Krimin avajaiset, 10.-22.12.2015

taidekeskus & galleria Imatralla